Očkovat, nebo neočkovat?

Hned na úvod bych chtěl zdůraznit, že tento článek má pouze za úkol zapojit selský rozum. Nemá nabádat k očkování, ani od něj odrazovat. Věřím, že lidé jsou inteligentní stvoření s vlastní svobodnou vůlí se rozhodnout.

Řeknu to na rovinu. Nejsem člověk obdařený skvělou imunitou. V mém životě stačí pár dní, kdy se sejde určitá kombinace faktorů, kdy jím věci, které jsou velkou zátěží pro moje trávení, tréninků nad moji kapacitu, špatný spánek, enormní stres a je jasně zaděláno na chlapskou rýmičku, která mě dokáže decimovat několik týdnů. To je ten dobrý scénář. 

Před 4. lety jsem si ale prošel absolutním kolapsem jak fyzickým, tak psychickým, který mohl skončit invaliditou díky dlouhodobému stresu a spánkové deprivaci. Tyto zkušenosti mě donutily začít mimo trénink a výživu zkoumat také souvislosti s působením dlouhodobého stresu a celkovém nastavení mysli. Nikdy mě ale nenapadlo, že existuje rychlé řešení. Třeba prášky na nervy. Nebo zhubnout pomocí pilulek na hubnutí, liposukce apod. 

Přesně tak vnímám očkování. Jako zkratku. I přes to, že jsem ideální kandidát na očkování, nenapadlo mě, že to vyřeším jedním, nebo dvěma vpichy. Tohle není odvedená práce, kterou bych se měl pyšnit (ideálně s fotkou na instáč). Tohle není zahojení rány. Tohle je jenom náplast na ránu. 

Nemohl jsem ignorovat všechno co se děje v mém životě a slepě spoléhat na to, že očkování za mě vyřeší celý problém. Je to skvělá podpora pro lidi, kteří jsou ve velmi špatném stavu a dostanou poslední šanci se probrat. Případně pro lidi, kteří prostě nemají jinou možnost. Proto nejsem proti, ani pro očkování. Věřím, že očkování je náplast. Dočasná. A každý se může rozhodnout podle sebe.

Ještě předtím, než se rozdělíme na dva nevraživé tábory (očkovaní/neočkovaní), zkusme se zamyslet nad tím, jestli děláme všechno proto, abychom dokázali viru maximálně odolávat kromě alibistického vpichu a následného obviňování ostatních nenaočkovaných zdravě žijících lidí, kteří svému zdraví věnují několik hodin týdně.

Stejně tak se zamysleme nad tím, jestli je očkování opravdu tak špatné pokud někomu prokazatelně dokáže dát poslední možnost se změnit a případně někomu prodloužit život o několik let. 

Není zbytečné rozdělovat společnost jenom proto, že chcete mít pravdu? Která je většinou (a hlavně co se týče Covidu-19) dost relativní? Má cenu se kvůli tomu stresovat (a zajíst to pak mekáčem, nebo čokoládou), hádat a tak ještě více oslabovat svoji imunitu? Každý ať se rozhodne. Každý má volbu. 

Silnou obranu proti viru vybudujete vždy na pevných základech a pokud jste geneticky nezískali potřebný potenciál, nebudete mít sice nikdy opevnění z těch nejlepších materiálů, ale minimálně vybudujete solidní hradbu. Já už se rozhodl naočkovat před lety. Vakcínou Jdi do sebe!

Jak minimalizovat pravděpodobnost těžkého průběhu Covidu-19?

Jak minimalizovat pravděpodobnost těžkého průběhu Covidu-19?

Která část populace je potenciálně nejvíce ohrožena těžkým průběhem Covidu-19 a co s tím můžeme dělat?

Které opalovací krémy jsou bezpečné pro opalování?

Které opalovací krémy jsou bezpečné pro opalování?

Krémy na opalování mohou obsahovat látky, které mohou mít v důsledku nadměrného užívání vliv na naše zdraví.

6 unikátní tipů, jak zhubnout bez cvičení

6 unikátní tipů, jak zhubnout bez cvičení

Chcete zhubnout, ale k smrti nesnášíte jakékoliv sportovní aktivity? Těchto 6 unikátních tipů by vám mohlo pomoci.