Minimalizmus pro maximální výkon

Před nedávnem jsem přijal pozvání do Podcastu Moje vize, kde se mě Petr ptal na to, jakým způsobem propojuji v mých programech Jdidosebe online a Mansformation trénink, výživu a mysl. Vysvětloval jsem, proč je důležité tyto oblasti brát jako propojený systém a jaké z toho plynou jedinečné pozitiva. Dotknuli jsme se také toho, jak vypadá moje denní rutina, abych zajistil, že jsem po většinu dní v dobré náladě a maximálně efektivní v práci.

Během povídání mi najednou začlo v hlavě krystalizovat něco, co jsem do této doby nevnímal, jako zásadní. Nikdy jsem neuvažoval nad tím, jak bych mohl moje programy definovat jednou větou a co vystihuje celou moji fylosofii. 

Věc se má tak, že se oba programy v průběhu času vyvíjeli určitým způsobem, který přímo reflektoval to, co jsem v daném období života prožíval a řešil. Prvních 15 let to bylo pouze o tréninku a výživě a následně po velmi agresivním autoimunitním onemocnění jsem si uvědomil, že tu jeden prvek chyběl. Tím prvkem byla moje mysl, na které stále intenzivně pracuji a nepřestává mě fascinovat.

Během povídání jsme se dotkli minimalismu a holistickém přístupu ke všem zmiňovaným oblastem. Spousta lidí, kteří chtějí změnit svůj životní styl má představu, že čím více toho změní a přidají do svého života, tím to bude lepší. Ale je „lepší“ zároveň i efektivnější a udržitelnější? Je potřeba dělat stále více a do svého už tak hektického života přidávat další povinnosti? 

Co kdybychom to udělali obráceně? A zeptali se na sami sebe - „Jaké minimum můžu udělat proto, aby mi bylo líp“? A jak mám vědět, co z těch všech nástrojů a metod mám vybrat? Která je ta nejjednodušší a nejjefektivnější? 

Víte, co se týče mojí profese, jsem perfekcionista. Chci o tématu, které studuji vědět co nejvíce a co do nejhlubšího detailu. Například u výživy mě to dohnalo až ke studiu učebnice biochemie. Čím déle ale každou oblast studuji, tím více se vracím na začátek a uvědomuju si, že běžný smrtelník není schopný pojmout a respektovat všechny detaily svého života tak, aby se z toho nezbláznil. Běžný člověk by musel být expertem na svoje tělo, psycholog, odborník na vztahy a profík ve své profesi. Já mám tu výhodu, že všechny tyto oblasti jsou mojí prací, což mi dává možnost se dostat opravdu do hloubky. Pokud ale jde o denní rutinu, pak si vybírám pouze to nejnutnější a nejefektivnější minimum proto, abych vyživil a posílil svoje tělo, uklidnil a zbystřil mysl, fungoval jako manžel a otec dvou dětí a v neposlední řadě byl schopný posouvat podnikání stále dále co se týče prefesionality a spokojenosti klientů.

A to je v podstatě definice to, co dělám v obou programech a co dělám já sám. Pomáhám lidem najít to nejmenší minimum, díky kterému dosáhnou maxima napříč všemi oblastmi života. 

Disciplína jako nejvyšší forma sebelásky

Disciplína jako nejvyšší forma sebelásky

A tahle moje fotka z roku 2013 ukazuje míru disciplíny, která je daleko za její hranou. Je tak daleko, že na tu sebelásku vůbec nedohlídne.

Jak nejrychleji poznat kvalitní proteinovou tyčinku?

Jak nejrychleji poznat kvalitní proteinovou tyčinku?

a nenaletět výrobcům, kteří vás chtějí obelstít...

Zbývá poslední krok

Je čas na změnu životního stylu?